zdrowe i piękne włosy

Jak zregenerować włosy po urlopie?

Włosy to bez wątpienia prawdziwy atrybut kobiecości, jednak, aby mógł on spełniać taką rolę to włosy powinny być zadbane, gęste, zdrowe. Niestety włosy są bardzo podane i często narażone na uszkodzenia na przykład w czasie urlopu. Choć podczas błogiego relaksu można zapomnieć o tym, że włosy się niszczą, to jednak koniecznie trzeba się nimi zająć już po powrocie z wakacji, aby je zregenerować. Przebywanie na pełnym słońcu na przemian z kąpielami w wodzie, często słonej nie służą włosom. Po takim traktowaniu włosy mogą stać się suche, matowe i tym samym stracić na atrakcyjności.

Aby poprawić skutecznie kondycję włosów trzeba się na nich nieco bardziej skupić, a także poświęcić im czas na regenerację. Kluczem do regeneracji po wakacjach jest dogłębne nawilżanie włosów i odbudowanie ich warstwy ochronnej, która zabezpiecza je przed utratą wilgoci. Nieodzowne są zatem bogate i skoncentrowane maski nawilżające, dogłębnie nawilżą włosy, a także wzbogacone olejkami, aby odżywić je i dodać blasku, a także zabezpieczyć przed utratą wilgoci. Warto sięgać zatem po produkty, które w swoim składzie zawierają kwas hialuronowy, elastynę, a także wyciąg z aloesu, który jest rośliną, która ma szczególnie dobroczynny wpływ na urodę.

Dobrym rozwiązaniem, które będzie miało pozytywny wpływ na kondycję włosów jest też stosowanie nawilżających odżywek w sprayu co jakiś czas, aby włosy mogły odzyskać właściwy poziom nawilżenia. Ponadto wprowadzenie olejowania włosów nie tylko pomoże je szybciej zregenerować, ale i trwale poprawi kondycję włosa.

Regularne zabiegi pielęgnacyjne z całą pewności sprawią, że włosy ponownie będą w dobrej kondycji.

Dodaj komentarz