Dieta oczyszczająca

Dieta oczyszczająca i jej rodzaje

Dieta oczyszczająca pomaga odzyskać lekkość, dodaje energii, przywraca skórze blasku, a więc poprawia samopoczucie. Jeśli zatem zależy Ci na uzyskaniu takich efektów, przemyśleć warto to, czy nie zastosować jednej z siedmiu diet oczyszczających opisanych poniżej.

Na dietę oczyszczającą mogą pozwolić sobie osoby zdrowe, dlatego przejście na nią powinno być poprzedzone wykonaniem badań profilaktycznych, w tym analizą krwi, moczu oraz konsultacją lekarską.
Niezależnie od wyników nie powinny decydować się na nią osoby ze schorzeniami układu pokarmowego, moczowego lub krążenia a także kobiety w ciąży i matki karmiące.

Bez względu na rodzaj diety oczyszczającej z jadłospisu muszą znikną takie produkty jak:
dania ciężko strawne,
produkty serwowane w fast foodach,
używki typu alkohol, papierosy, mocna kawa i herbata,
żywność przetworzona chemicznie.

Rodzaje diet oczyszczających

Dieta urozmaicona
W pierwszych dwóch-trzech dniach należy spożywać surowe lub gotowane owoce i warzywa, do picia natomiast wybierać należy sporządzone samodzielnie wyciśnięte z owoców lub warzyw soki.
W 4 dniu do diety dołączamy pół litra fermentowanych produktów mlecznych, w tym kefir, jogurt, maślanka.
6 dnia dietę urozmaicić należy grubą kaszą, dzikim ryżem, otrębami lub płatkami.
8 dnia dodajemy 10 dag białego sera.
10 dzień diety to czas na rozpoczęcie przyjmowania porcji (20 dag) przygotowanej na parze lub pieczonej ryby.
Od 12 dnia rybę należy zastąpić chudym mięsem drobiowym (10 dag).
Czas trwania diety: 10-14 dni.

Dieta koktajlowa
Dieta opierająca się na codziennym spożywaniu 10 dag porcji chudego mięsa, warzyw i owoców, produktów zbożowych pochodzących z grubego przemiału, 3 szklanek koktajlu z kefiru i świeżych lub mrożonych owoców.
Czas trwania diety: 2 tygodnie.

Dieta sokowa
Dieta oparta na posiłkach lekko strawnych, do których dodaje się 0,5-1 litr soku ze świeżo wyciśniętych owoców lub warzyw, które można dowolnie ze sobą mieszać. Wskazane są przy tym jabłka, owoce cytrusowe, buraki, marchew, świeży ogórek, pietruszka, pomidory, kapusta, seler.
Czas trwania diety: 2 tygodnie.

Dieta owocowo-warzywna
W czasie trwania diety (3 dni) należy jeść świeże, ugotowane na parze lub w małej ilości wody owoce i warzywa. Można doprawiać je oliwą, ziołami lub sokiem z cytryny. Do picia należy wybierać ziołowe i owocowe herbatki, świeże soki z owoców i warzyw.

Dieta cytrynowa
Dieta oparta na produktach lekko strawnych. Do picia przewidziany jest sok ze świeżo wyciśniętych cytryn, który można rozcieńczać w wodzie.
Czas trwania diety: 7 dni.

Dieta jabłkowa
Przez dzień lub dwa należy jeść jabłka w dowolnej ilości. Zawarte w nich pektyny pozwalają usunąć z organizmu zalegające resztki, jabłka pieczone wspomagają natomiast pracę wątroby oraz trzustki, dlatego warto wprowadzić do diety jabłka również w takiej postaci. Owoce te można doprawić również jogurtem.
Do picia poleca się zieloną herbatę, sok i herbatę z jabłek.

Dieta śliwkowa
Do diety śliwkowej należy przygotować się zalewając wieczorem, przed jej rozpoczęciem, 10 suszonych śliwek wrzątkiem. Rano, przed zjedzeniem czegokolwiek należy wypić wodę oraz zjeść śliwki a następnie przygotować kolejną porcję, którą należy zjeść przed pójściem spać.
Oprócz śliwek i wywaru należy jeść sporą ilość owoców i warzyw, chude mięso, ryby, kasze, fermentowane produkty mlecze.
Czas trwania diety: 10 dni.

Przeczytaj więcej:

depresin producent I grow ultra kup I ravestin ulotka I royal ageless day

Dodaj komentarz