Emocjonalnie wciągające książki

Jeżeli ktoś chciałby przeczytać emocjonalnie wciągającą książkę, to koniecznie powinien sprawdzić, co w swojej ofercie ma Harlan Coben. Ten amerykański autor ma już na swoim koncie wiele wspaniałych książek, które zawsze lądują na bardzo wysokich pozycjach, jeżeli chodzi o bestsellery. W jego dziełach można znaleźć wszystko – począwszy od emocji, przez bohaterów, po wartką akcję, dzięki czemu wiadomo, że przy jego książkach w żaden sposób nie można się nudzić. Teraz na rynku ukazała się jego nowość “Chłopiec z lasu“. Warto ją poznać, jak również inne książki Cobena.

“Nieznajomy”

Adam Price ma bardzo uporządkowane i fajne życie – praca, żona, dwójka dzieci. Nic więcej do szczęścia mu nie potrzeba. Pewnego dnia spotyka na swojej drodze Nieznajomego. Ten mówi mu, że kiedyś żona Adama udawała, iż jest w ciąży, a na dodatek ma na to solidne dowody. Adam jest zszokowany i jak najszybciej chce wyjaśnić tą sprawę. Corrine na początku udaje, że nic się nie stało, a potem prosi męża o wybaczenie. Na następny dzień żona Adama znika i wysyła mu SMS-a z prośbą, żeby ten jej nie szukał. W innym mieście znowu pojawia się Nieznajomy i wyznaje innej osobie tajemnice o jej podwójnym życiu jej córki. Niedługo później owa osoba zostaje zamordowana. Przyjaciółka tej osoby to policjantka i postanawia rozpocząć prywatne śledztwo, które ma na celu wyjaśnić kim jest Nieznajomy i o co mu dokładnie chodzi. Razem z Adamem jednoczą swoje siły, który bardzo chce, aby jego żona się odnalazła. Tylko, czy Nieznajomy będzie chciał ujawnić swoje oblicze?

“Chłopiec z lasu”


New Jersey, 1986 rok. W parku krajobrazowym zostaje odnaleziony chłopiec. Nikt nie wie kim on jest, a mały sam wygląda jak dziecko puszczy. Przez trzydzieści lat tajemnica pochodzenia dziecka nie została wyjaśniona. Teraz Wilde żyje normalnie w społeczeństwie, aczkolwiek czasem wraca jeszcze pamięcią do momentu, kiedy to został odnaleziony w lesie. Teraz na nowo będzie musiał przypomnieć sobie swoją historię, ponieważ zgłasza się do niego pewna osoba, która prosi o odnalezienie nastolatki – outsiderki. Wilde jest zdziwiony tym, że nikt się tym nie interesuje – nawet ojciec dziewczyny. Tak jakby nastolatka została wyrzucona poza nawias społeczeństwa. Aby rozwiązać tą sprawę Wilde nie tylko będzie musiał cofnąć się do parku krajobrazowego, ale również będzie musiał zajrzeć do miejsca, gdzie władza trzyma swoje sekrety, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. Czy w ten sposób odnajdzie zaginioną dziewczynę?

Ludzie senivpetro - pl.freepik.com

Thrillery dla każdego

Thrillery to bardzo dobre książki, które dostarczają wielkiej dawki emocji. Trzeba przyznać, że wśród twórców takich książek jest kilka znaczących nazwisk. Wiadomo, że takie osoby tworzą wyjątkowo emocjonujące książki, dzięki czemu można przeżyć niesamowite chwile grozy. Wśród takich autorów na pewno jest Harlan Coben, który zaprasza do przeczytania swojej najnowszej powieści “Chłopiec z lasu” (https://www.taniaksiazka.pl/chlopiec-z-lasu-harlan-coben-p-1444678.html). Jeżeli ktoś jeszcze nie miał możliwości, to koniecznie powinien poznać również inne propozycje tego wyjątkowego autora.

“W głębi lasu”

Za wyjątkowością tej książki przemawia chociażby fakt, że doczekała się ona własnego, polskiego serialu z sześcioma odcinkami, który emitowany był na Netfliksie. To znak, że książka jest naprawdę bardzo dobra i nie można jej pominąć. Bohaterem książki jest obecnie prokurator Paul Copeland. Dwadzieścia lat wcześniej był on świadkiem morderstwa i zaginięcia. Na obozie młodzieżowym, on i jego ówczesna dziewczyna widzieli jak na ich oczach zostaje zamordowana czwórka osób. Tylko, że zamiast czterech ciał, odnalezione zostały dwa. Czy to możliwe, żeby dwie osoby przeżyły? W takim razie gdzie są? Jedną z tych zaginionych osób jest Camille – siostra Paula. Po dwudziestu latach Paul nie zapomniał, a jego nadzieje rozbudza fakt, że na ulicy spotyka mężczyznę, który razem z jego siostrą tamtego feralnego wieczoru zaginął. Czy to znak, że Camille żyje? W takim razie gdzie ona podziewa się teraz?

“Chłopiec z lasu”

Nowość 2020, którą koniecznie trzeba przeczytać. New Jersey, 1986 rok. W parku krajobrazowym, w kompletnej prawie głuszy zostaje odnaleziony mały chłopiec w podartych łachmanach, ale ogólnie w dobrej kondycji fizycznej. Dziwne jest to, że nikt nie zgłosił nigdy zaginięcia tego chłopca. Mały rozumie jak się do niego mówi po angielsku, ale sam nie mówi ani słowa. Poszukiwania nie przynoszą efektu, a Wilde (bo takie imię otrzymał) nadal nie wie skąd się wziął. Teraz jest już dorosłym mężczyzną, który ma ponad trzydzieści lat. Zgłasza się do niego pewna osoba z jego przeszłością prosząc, aby ten pomógł odnaleźć pewną dziewczynę ze względu na swoją przeszłość. Dziewczyna – outsiderka w sumie chyba nikogo nie obchodzi, nawet swoich rodziców. Wilde nie ma obowiązku szukać, ale czuje, że nastolatka jest taka jak on – nikt się nią nie przejmuje. Dlatego angażuje się w sprawę, przemierzając tajemne zakamarki oraz zakręty, gdzie czeka na niego władza, która nie chce, aby pewne sekrety zostały przez kogokolwiek ujawnione.

Zdjęcie utworzone przez senivpetro - pl.freepik.com

“Chłopiec z lasu” Harlana Cobena

O czym jest książka?

Akcja powieści Chłopiec z lasu ze strony www.taniaksiazka.pl rozpoczyna się w 1968 roku w New Jersey. Pewnego dnia w Stanowym Parku Krajobrazowym Ramapo Mountain zostaje znaleziony samotny chłopiec. Nie wiadomo, kim jest, jak się znalazł w tym miejscu, ani gdzie są jego opiekunowie. Nikt nie zgłaszał zaginięcia dziecka, nie wiadomo również, jak długo chłopiec był zdany sam na siebie oraz jak udało mu się przetrwać. Jest dziki, brudny, nie umie mówić po angielsku, jednak rozumie, co inni mówią. Następnie akcja przenosi się trzydzieści lat do przodu i dowiadujemy się, że chłopiec, teraz już dorosły mężczyzna, ma na imię Wilde, jednak jego przeszłość pozostaje niewyjaśnioną zagadką nawet dla niego samego. Próbuje jednak żyć jak wszyscy ludzie. Pewnego dnia zostaje powiadomiony o śmierci nastoletniej dziewczyny i poproszony o pomoc w jej odnalezieniu. Wilde dowiaduje się, że dziewczyną nikt się nie interesuje, a ostatnio była prześladowana. Mężczyzna pragnie odnaleźć nastolatkę, ponieważ w jakiś sposób się z nią utożsamia-również nigdy nikt się nim nie zajmował i czuł się wyobcowany. Jednak aby wyjaśnić powód zniknięcia dziewczyny, musi cofnąć się do swojej przeszłości, co będzie dla niego bolesnym oraz niebezpiecznym doświadczeniem.

O autorze

Harlan Coben jest amerykańskim pisarzem urodzonym w New Jersey. Specjalizuje się w powieściach kryminalnych, akcja jego książek ma miejsce zazwyczaj w Nowym Jorku lub w New Jersey. Uzyskał dyplom z politologii, pracował również w firmie turystycznej swojego dziadka, a na ostatnim roku studiów zdał sobie sprawę, że pragnie zostać pisarzem. Podczas studiów poznał Dana Browna, autora ‘Kodu Leonarda da Vinci” i do dzisiaj utrzymuje z nim przyjacielskie kontakty. Jako jedyny autor otrzymał trzy nagrody literackie w kategorii “powieść kryminalna”. Mieszka w New Jersey z żoną oraz czwórką dzieci.

Najciekawsze aspekty powieści

Fani kryminałów oraz powieści z dreszczykiem z pewnością docenią najnowsze dzieło Harlana Cobena. Powieść ta przypadnie do gustu także miłośnikom thrillerów psychologicznych, ponieważ autor skupił się między innymi na rozwoju psychologicznym bohaterów. Książka “Chłopiec z lasu” to powieść wielowątkowa, skupiająca się na różnych aspektach. Przykładowo, w powieści zostały poruszone tematy takie jak:

  • zaniedbanie dziecka
  • rozwój psychologiczny człowieka z problemami
  • niewyjaśnione tajemnice i zagadki
  • śledztwo w sprawie zaginionej nastolatki
  • prześladowanie młodej osoby
  • wpływ trudnego dzieciństwa na późniejsze życie.
Zdjęcie utworzone przez senivpetro - pl.freepik.com