Emocjonalnie wciągające książki

Akcja powieści "Chłopiec z lasu" rozpoczyna się w 1968 roku w New Jersey. Pewnego dnia w Stanowym Parku Krajobrazowym Ramapo Mountain zostaje znaleziony samotny chłopiec. Nie wiadomo, kim jest, jak się znalazł w tym miejscu, ani gdzie są jego opiekunowie. Nikt nie zgłaszał zaginięcia dziecka, nie wiadomo również, jak długo chłopiec był zdany sam na siebie oraz jak udało mu się przetrwać. Jest dziki, brudny, nie umie mówić po angielsku, jednak rozumie, co inni mówią

Jeżeli ktoś chciałby przeczytać emocjonalnie wciągającą książkę, to koniecznie powinien sprawdzić, co w swojej ofercie ma Harlan Coben. Ten amerykański autor ma już na swoim koncie wiele wspaniałych książek, które zawsze lądują na bardzo wysokich pozycjach, jeżeli chodzi o bestsellery. W jego dziełach można znaleźć wszystko – począwszy od emocji, przez bohaterów, po wartką akcję, dzięki czemu wiadomo, że przy jego książkach w żaden sposób nie można się nudzić. Teraz na rynku ukazała się jego nowość “Chłopiec z lasu“. Warto ją poznać, jak również inne książki Cobena.

“Nieznajomy”

Adam Price ma bardzo uporządkowane i fajne życie – praca, żona, dwójka dzieci. Nic więcej do szczęścia mu nie potrzeba. Pewnego dnia spotyka na swojej drodze Nieznajomego. Ten mówi mu, że kiedyś żona Adama udawała, iż jest w ciąży, a na dodatek ma na to solidne dowody. Adam jest zszokowany i jak najszybciej chce wyjaśnić tą sprawę. Corrine na początku udaje, że nic się nie stało, a potem prosi męża o wybaczenie. Na następny dzień żona Adama znika i wysyła mu SMS-a z prośbą, żeby ten jej nie szukał. W innym mieście znowu pojawia się Nieznajomy i wyznaje innej osobie tajemnice o jej podwójnym życiu jej córki. Niedługo później owa osoba zostaje zamordowana. Przyjaciółka tej osoby to policjantka i postanawia rozpocząć prywatne śledztwo, które ma na celu wyjaśnić kim jest Nieznajomy i o co mu dokładnie chodzi. Razem z Adamem jednoczą swoje siły, który bardzo chce, aby jego żona się odnalazła. Tylko, czy Nieznajomy będzie chciał ujawnić swoje oblicze?

“Chłopiec z lasu”


New Jersey, 1986 rok. W parku krajobrazowym zostaje odnaleziony chłopiec. Nikt nie wie kim on jest, a mały sam wygląda jak dziecko puszczy. Przez trzydzieści lat tajemnica pochodzenia dziecka nie została wyjaśniona. Teraz Wilde żyje normalnie w społeczeństwie, aczkolwiek czasem wraca jeszcze pamięcią do momentu, kiedy to został odnaleziony w lesie. Teraz na nowo będzie musiał przypomnieć sobie swoją historię, ponieważ zgłasza się do niego pewna osoba, która prosi o odnalezienie nastolatki – outsiderki. Wilde jest zdziwiony tym, że nikt się tym nie interesuje – nawet ojciec dziewczyny. Tak jakby nastolatka została wyrzucona poza nawias społeczeństwa. Aby rozwiązać tą sprawę Wilde nie tylko będzie musiał cofnąć się do parku krajobrazowego, ale również będzie musiał zajrzeć do miejsca, gdzie władza trzyma swoje sekrety, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. Czy w ten sposób odnajdzie zaginioną dziewczynę?

Ludzie senivpetro - pl.freepik.com